Hakkımızda

Karizmashow kimdir?

Akrobatik smaç gösteri ekibidir. 1989 yılında Uludağ Üniversitesi öğretim görevlisi Cengiz AKÇA tarafından kurulmuş olup, tamamen bilinçli çalışmalarla her gün kendini daha da geliştiren ve yenileyen bir takımdır. Yaptığımız şovlar, insanların ilgisini çekerek, sporun sadece performans yönünü değil, şov yönünü de göstermektir. Gösterilerimiz müzik ve dans eşliğinde seyircilerinde katıldığı heyecanın bir an bile eksik olmadığı atmosferde gerçekleşir. Bugüne kadar yurt içi ve yurt dışı olmak üzere yüzlerce gösteri gerçekleştirmiştir.

Akrobatik smaç gösterisi nedir?

Mini trambolin yardımı ile yapılan bir dizi akrobatik hareket sonucunda, potaya smaç vurulmasıdır. Belirli bir koreografiye göre yapılır. Paslaşmalar, saltolar ve uzun sıçrayışlar ile değişik kombinasyonlar oluşturulur. Tüm kombinasyonlar smaç ile biter. Smaç gösterimizle birlikte, yer akrobasisi ve break dance hareketlerinide dahil ederek gösterimizi daha eğlenceli hale getirmekteyiz. Karizmashow, bu alanda zorluk derecesi yüksek ve tehlikeli hareketleri yapabilme becerisi ile, dünyada sadece Karizmashow’un yapabildiği akrobatik smaç hareketlerini gösterilerine dahil etmiştir.

Gösteri Alanı

  • Pota, minder ve trambolin uzaklığı: 8m
  • Koşu mesafesi: 15m
  • Toplam 23m alana ihtiyaç vardır.
  • Genişlik (en az): 5m
  • Yükseklik (en az): 6m
  • Pota ve diğer malzemelerin kurulumu tarafımızdan yapılmaktadır.

Ulaşım

Gösteri elemanları 14 kişilik minibüs ile, malzemeler minibüse bağlı römork ile taşınmaktadır. Potamızın ve diğer malzemelerimizin kurulumu ve kaldırılması tarafımızdan yapılmaktadır. (Ses sistemi hariç)